Terugblik Events

Bouwvrouwen in debat

15 April kwam Bouwnetwerk samen in het Van Eesteren Museum voor een inspirerende bijeenkomst over mobiliteit, ontwerp en inclusiviteit in de stad van morgen.

Jorn Konijn nam ons mee door de tentoonstelling Amsterdam Auto Stad, waarin zichtbaar wordt hoe de auto al ruim 125 jaar invloed heeft op het ontwerp en gebruik van Amsterdam. Van straatprofielen en pleinen tot ideeën over vooruitgang, vrijheid en bereikbaarheid: de tentoonstelling bood volop stof tot nadenken over de ruimtelijke keuzes die onze steden vormen.

Aansluitend gingen we op deze bijzondere locatie met elkaar in gesprek over het thema Ontwerpen met de vrouw als gebruiker. Vanuit verschillende perspectieven werd gekeken naar de invloed van ontwerp op veiligheid, comfort en dagelijks gebruik van de openbare ruimte. Het gesprek maakte duidelijk dat een plek volgens cijfers misschien ‘veilig’ en ‘inclusief’ kan zijn, maar dat de beleving minstens zo belangrijk is. Hoe voelt een ruimte écht voor verschillende gebruikers? En wat verandert er als we ontwerpkeuzes maken vanuit dagelijks gebruik, comfort en veiligheid?

Veel dank aan onze eigen bouwvrouw Catalien Peerdeman, Linda Vlassenrood, Gus Tielens, Luka Meijer en Puck Swildens voor het delen van de waardevolle ervaringen en expertise! 

aansluiten icon

Zin om aan te haken?

Een netwerk voor ondernemende en
ambitieuze vrouwen in de bouw!

Hét netwerk voor ondernemende en
ambitieuze vrouwen in de bouw!

Hét netwerk voor ondernemende en
ambitieuze vrouwen in de bouw!

Hét netwerk voor ondernemende en
ambitieuze vrouwen in de bouw!

Hét netwerk voor ondernemende en
ambitieuze vrouwen in de bouw!